Święto 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich w dniu 9 lipca 2017 r. w Warszawie

W dniu 9 lipca 2017 r. Rodzina 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich obchodziła jak co roku Święto Pułkowe.

Rozpoczęło się Mszą św. w Kościele OO. Bernardynów na Warszawskiej Sadybie, w intencji poległych, pomordowanych, zmarłych i żyjących żołnierzy 14 Pułku oraz ich następców w współczesnym Wojsku Polskim a także tych wszystkich, którym bliskie są tradycje i pamięć o Ułanach Jazłowieckich.

Następnie pod tablicą Żołnierzy Pułku na dziedzińcu starego Kościoła odbył się Apel Poległych a po odśpiewaniu Modlitwy Ułana Jazłowieckiego, uczestnicy udali się pod pobliski pomnik, upamiętniający walczących tu w obronie Warszawy żołnierzy Pułku i Ich Kolegów z 6 Pułku Ułanów Kaniowskich, gdzie po odegraniu marsza pułkowego zapalono znicze i złożono kwiaty od Rodziny 14 Pułku i 14 Batalionu z Stargardu Szczecińskiego.

 
Uczestnicy uroczystości udali się następnie do auli klasztoru, gdzie odbyło się spotkanie, podczas którego  Prezes Rodziny Jazłowieckiej, po uczczeniu chwilą ciszy zmarłych Ułanów Jazłowieckich, śp. rtm. Jana Radwańskiego i por. Władysława Załogowicza przypomniał okoliczności towarzyszące tegorocznemu świętu oraz pokrótce dokonania Rodziny w ubiegłym roku i plany na rok następny, w tym związane z  rocznicą powstania Pułku w 1918 roku. Przekazał też gratulacje i życzenia od osób i instytucji,  przekazane na jego ręce dla Rodziny Jazłowieckiej. Dowódca Batalionu odczytał list gratulacyjny o Dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej z Szczecina, w której składzie znajduje się 14 Batalion UJ. Zostały też wręczone dyplomy Członkostwa Zbiorowego Rodziny Jazłowieckiej Oddziałowi Kawalerii z Sandomierza oraz GRH z Sochaczewa, a wcześniej Odznaka 14 Batalionu Prezesowi Stowarzyszenia im. 14 Pułku UJ z Wrocławia, zaś jeden członków GRH pasowany został na jej ułana.